Najčešće postavljena pitanja

Lux Lampe

  1. Da li je moguće da ja kao potrošač kupim Trio proizvod direktno od proizvođača?
  2. Šta da radim ako mi treba rezervni deo ili rezervno staklo?
  3. Šta znači LED?
  4. Koje su karakteristike i prednosti LED dioda?
  5. Koliki je životni vek LED lampe?
  6. Da li mogu da koristim LED lampe bilo gde?
  7. Lumen ili Vat (W)?
  8. Šta Kelvin predstavlja?
  9. Šta predstavlja Lux (lk)?
  10. Da li su LED lampe zaista dovoljno svetle?
  11. Šta je dimer?
  12. Šta označavaju IP klase?
  13. IP Klasifikacija za kupatila i spoljnu rasvetu
  14. Šta je WiZ tehologija?
  15. Kolika je garancija na lampe?
  16. Koji je najbolji način da očistim staklo lampe?
  17. Šta je DIP SWITCH?

Ne, to nije moguće. Trio proizvodi su dostupni širom Evrope preko partnerske mreže; putem Internet prodavnice ili u maloprodajnim objektima.

Sve dok je artikal deo našeg asortimana, rezervni deo ili rezervno staklo možete naručiti od nas.

LED je skraćenica za „dioda koja emituje svetlost“ (light-emitting diode) i predstavlja tehnologiju koja omogućava emitovanje svetlosti uz pomoć LED diode, a koja se može koristiti u različitim vrstama rasveta.

LED diode proizvode više svetlosti po vatu električne energije od konvencionalnih lampi i štede do 85% troškova energije.

Živitni vek LED sijalica varira od ca. 15.000 časova do 30.000 časova rada. Pri kupovini, ne obraćajte pažnju samo na cenu. Može da se desi da je isplativije kupiti nešto skuplju LED sijalicu, jer ona može da ima i duplo duži vek trajanja. Ono što je interesantno kod LED sijalica je da se najčešće ne kvare LED diode, već elektronika koja se nalazi u njima, pa ponekad možete i sami da ih popravite. Međutim, za razliku od običnih sijalica sa užarenom niti (koje su sve manje u upotrebi), LED su manje osetljive na teške uslove rada i gotovo da ne zahtevaju održavanje.

LED lampe u dnevnoj sobi? Pre nekoliko godina to je zvučalo kao san. Trenutno sve više ljudi koristi LED lampe u svojim domovima. Zbog širokog spektra svetlih boja, LED lampe se danas mogu koristiti u dnevnim ili spavaćim sobama, kuhinji, kupatilu, poslovnim prostorima, a svakako su i deo spoljne rasvete.

Svetlosni tok, izmeren u „Lumen“ (skraćeno: lm), predstavlja ukupnu svetlosnu performansu koju emituje izvor svetlosti. Za mnoge potrošače snaga sijalice je jedinica za performanse. Međutim, to je samo jedinica za merenje potrošnje energije LED lampe. Što se tiče energetski efikasnih alternativa, kao što su LED lampe, količina lumena je dodatno zabeležena. Broj vati (W) na nekoj LED sijalici ne govori o tome koje osvetljenje ta sijalica daje. Prilikom procene koliko određena LED sijalica daje svetla, najpreciznije je pogledati oznaku u lumenima.

Sijalice sa užarenim vlaknomLED sijalice
40W (≈450 lm)6-9W
60W (≈800 lm)8-12W
75W (≈1110 lm)9-13W
100W (≈1600 lm)15-20W
Prilikom kupovine LED sijalica i ostale LED rasvete, pored jačine svetla, veoma je važno odabrati i pravu temperaturu boje koja se emituje (izražava se u Kelvinima, oznaka „K“).

Boja svetlosti (izvora svetlosti) meri se temperaturom boje. Jedinica za ovo je „Kelvin“ (skraćeno: K). Što je temperatura viša, to se ljudskom oku čini beljom :

  • 2700K-3000K (Toplo bela): Boja koja pruža ugodan ambijent, pre svega namenjen za kuće i stanove i prostprije sa drvenim nameštajem, poput barova i kafića. Opšti je utisak da navedena boja svetlosti najviše prija našim očima, jer je to približno ista boja svetlosti kao i obična sijalica sa užarenim vlaknom.
  • 4200-4500K (Neutralno bela): Ova boja je čisto bela, najsličnija prirodnoj dnevnoj svetlosti. Najbolje se kombinuje sa svetlim bojama u prostoriji i minimalističkim dekorom. Najčešće se preporučuje za kancelarijski prostor, škole, garaže.
  • 6000-6500K (Hladno bela): Izuzetno svetla sa plavim nijansama, pruža intenzivno LED osvetljenje koje daje futuristički sjaj. Ova boja se preporučuje za velike površine koje zahtevaju jako osvetljenje, kao što su skladišta ili ulična rasveta.

Ovo je odnos između količine svetlosti i osvetljene površine (Lumen po kvadratnom metru), tj. lux je jedinica koja se koristi za merenje intenziteta svetlosti koja udara o površinu, obično zid ili pod, u dizajnu rasvete. Jedan luks je ekvivalentan jednom lumenu po kvadratnom metru. Oni se razlikuju od lumena, koji mere svetlinu izvora svetlosti.

Snaga svetla modernih LED dioda varira od 60 do 100 lumena po vatu. Konvencionalne sijalice sa žarnom niti dostižu samo 10 do maksimalno 15 lumena po vatu. Shodno tome, potrošači mogu pomnožiti snagu LED diode sa faktorom 8, kako bi dobili približno poređenje sa konvencionalnim lampama. Snaga svetlosti LED lampe od 5 vati je približno jednaka sijalici sa žarnom niti od 40 vati.

Dimmer je poseban uređaj koji vam omogućava da podesite osvetljenost u prostoriji, u zavisnosti od trenutka u kojem želite da koristite veću ili manju količinu svetlosti. Kod TRIO Lighting proizvoda najčešće je u pitanju integrisani dimer sa kojim je osvetljenost podesiva u 3 nivoa, pomoću konvencionalnog prekidača za svetlo.

Skraćenica „IP“ (eng. “Ingress Protection“, poznat još kao i “International Protection Rating”) označava međunarodni standard koji se koristi kako bi se odredila zaštita svetla od nekih čvrstih predmeta i elemenata, kao što su voda i prašina. Pojedinačne klase zaštite ukazuju na prikladnost električnih uređaja (kao što su lampe) za različite uslove okoline. Brojevi koji slede iza slova IP označavaju stepen zaštite od kontakta, odnosno zagađivača (prva cifra) i vlage, odnosno vode (druga cifra). IP20 – najčešća oznaka za kućna rasvetna tela (ugradne svetiljke, led trake, led paneli)

IP klasifikacija
IP klasifikacija

WiZ je povezani sistem osvetljenja. TRIO lampe sa WiZ tehnologijom omogućavaju fascinantne i inovativne postavke osvetljenja, koje se mogu individualno kontrolisati, programirati i upravljati. WiZ lampe se podešavaju preko vaše Wi-Fi mreže i mogu se kontrolisati pomoću WiZ aplikacije na iOS ili Android telefonu i tabletu, uz pomoć WiZ daljinskog upravljača ili pomoću tradicionalnog prekidača za napajanje, zahvaljujući WiZ click funkciji.

Na sve proizvode iz našeg asortimana, dajemo garanciju od 2 do 5 godina, u zavisnosti od garantnog roka navedenog u specifikaciji proizvoda, od strane proizvođača. Sve reklamacije uvažavamo ukoliko je došlo do prekida rada samog proizvoda, bez dodatnog faktora i bilo kog drugog fizičkog oštećenja dok je u garantnom roku.
Fizička i bilo kakva druga oštećenja izazvana ljudskom prirodom i nepažnjom, ili nekom drugom pojavom, nismo u mogućnosti da uvažimo kao reklamaciju (detalji se nalaze u TRIO izjavi o garanciji)
Primedbu prijavljujete na email: shop@lux-lampe.rs ili na telefon: +381.60.156.4325.
Po prijemu Vaše primedbe obavestićemo vas o proceduri i daljim koracima za rešenje reklamacije.

Perite ručno i koristite meku krpu koja ne ostavlja dlačice ili krpu od mikrovlakana kako biste uklonili prašinu i prljavštinu. Koristite blagi deterdžent, posebno za čišćenje staklenih površina (npr. sredstvo za čišćenje stakla ili blago sredstvo za pranje posuđa, razblaženo u vodi). Pažljivo obrišite površinu stakla. Izbegavajte prejako trljanje, da biste sprečili ogrebotine. Staklo temeljno isperite čistom vodom i osušite čistom, suvom krpom. Izbegavajte da se suši na vazduhu jer to može da izazove vodene mrlje i pruge na staklu. Imajte na umu da staklo lampi nije pogodno za pranje u mašini za sudove. Čišćenje u mašini za pranje sudova može oštetiti staklo.

DIP PREKIDAČ direktno postavlja lampu u tri svetle boje (topla, neutralna i bela dnevna svetlost).

Korpa
Scroll to Top